евонети

Game VPS

Добијте го вашиот Game VPS онлајн денес на брз процесор и NVME

Виртуелни приватни сервери за игри

Изберете го вашиот план за игра

Со растот на некои од најпопуларните песочник и игри со повеќе играчи како Ark, Rust и Minecraft. не е изненадување што хостинг на игри, гласовните сервери и посветените сервери по разумна цена се во голема побарувачка. Evonets обезбедува посветени сервери за игри кои можат да управуваат со барањата на гејмерите. Нашиот целосен опсег на евтини и врвни KVM VPS со SSD брзина и XEON процесори.

ЕУ-ИГРА-1

5,99
стр/м
 • 2 vCPU
 • 2 GB RAM
 • 40 GB SSD
 • 1 Gbps
 • Неограничен сообраќај

ЕУ-ИГРА-2

7,99
стр/м
 • 2 vCPU
 • 4 GB RAM
 • 40 GB SSD
 • 1 Gbps
 • Неограничен сообраќај

ЕУ-ИГРА-3

17,99
стр/м
 • 4 vCPU
 • 8 GB RAM
 • 80 GB SSD
 • 1 Gbps
 • Неограничен сообраќај

ЕУ-ИГРА-4

31,99
стр/м
 • 6 vCPU
 • 16 GB RAM
 • 140 GB SSD
 • 1 Gbps
 • Неограничен сообраќај

ЕУ-ИГРА-5

59,99
стр/м
 • 8 vCPU
 • 32 GB RAM
 • 180 GB SSD
 • 1 Gbps
 • Неограничен сообраќај

Сите пакети доаѓаат со неограничен опсег на фер употреба и се без ДДВ.

Вклучено во сите VPS пакети

Карактеристики на Evonets

Најдобрите функции за хостинг што ви се потребни на едно погодно место.

Најбрзи перформанси

Сите наши сервери се изградени и дизајнирани да обезбедат најдобри можни перформанси. За да ги исполниме вашите барања, нашите VPS сервери се опремени со хардвер од висока класа и користат само стабилни XEON серверски процесори, складирање на NVMe SSD и високо робусна инфраструктура.

Сообраќај од 10 ТБ

Сообраќајот на нашиот VPS сервер доаѓа со максимален пропусен опсег од 10 TB/s. Ова значи дека може да хостирате услуги или апликации кои бараат многу пропусен опсег без дополнителни трошоци. Ви го даваме најдоброто можно искуство во сурфањето

Windows и Linux

Не треба да се грижите за хардверските ограничувања (надградба на компоненти, технички проблеми итн.) Со нашите VPS решенија, имате целосна контрола врз вашиот сервер. Можете да изберете од различни оперативни системи Linux и Windows

Брза конфигурација

Повеќето од нашите VPS сервери се онлајн во рок од 60 секунди од нарачката, тоа зависи од инсталацијата на ОС.
Нашата инфраструктура гарантира дека вашите услуги се испорачуваат со минимална латентност и дека е обезбедена достапност на хардверот. Ова значи дека ќе добиете доследна и сигурна услуга.

Посветена средина

Добивате целосен пристап на администраторите до вашиот виртуелен сервер и може да ги искористите сите ваши хардверски ресурси за хостирање на веб-локации или деловни апликации. Можете да управувате со вашите онлајн проекти во серверско опкружување кое е скалабилно за вашите потреби со нашите VPS планови.

Безбедност и заштита

Ние нудиме бесплатна DDOS заштита која стандардно доаѓа со вашиот VPS. Приватноста, независноста и изолацијата се сите предности на VPS. Вашите датотеки и бази на податоци се заштитени од други корисници на услуги кога користите VPS

Водич за Evonets за хостирање на серверот за игри

Водењето Sandbox или игра со повеќе играчи бара да се распредели дел од ресурсите на вашиот локален компјутер за хостирање на игра на која може да се придружат вашите пријатели и други играчи на интернет. Сепак, ова може да предизвика голем број проблеми и за вашиот компјутер и за луѓето што се поврзуваат. Локално хостирање на играта може да го забави вашиот компјутер, што може да биде катастрофално за другите играчи кои ќе доживеат намалена латентност. Овој тип на хостирање игра многу ја оптоварува вашата интернет конекција, што може да се меша со вашата игра и способност да играте со други онлајн.

Хостирање игра на посветен сервер или виртуелен приватен сервер (VPS) ви овозможува да играте со вашите пријатели со значително помазна игра и намалено пинг. Ова значи дека ничие гејмерско искуство нема да има влијание, а вие ќе можете да се опуштите и да уживате во сите придобивки од посветеното хостирање за ниска месечна претплата. Хостирањето на игри од Evonets уверува дека ќе го добиете најдоброто можно искуство за играње.

Придобивките од Evonets Gaming VPS

Низок пинг: Работиме напорно за да го одржиме нашиот просечен пинг низок со лоцирање на нашите сервери само во најдобрите центри за податоци со брзи конекции на интернет. Уверуваме дека нема да бидете разочарани од пинговите што ги добивате на која било од игрите што ги обезбедуваме со постојано инвестирање во современа опрема и одржување на нејзиниот најголем квалитет.

Премиум Хардвард: Ние ги поседуваме и одржуваме сите наши посветени сервери за игри со цел да им обезбедиме дополнителна вредност на нашите клиенти. За да го оптимизираме играњето и да избегнеме прекини, ние користиме само компоненти на серверот за да ги подобриме перформансите на сите наши сервери. За одржување на врвни перформанси, ниту еден од нашите сервери не е преоптоварен!

SSD: За да го оптимизираме вашето искуство со игри, ги користиме најновите SSD дискови на сите наши сервери. Можеме да гарантираме одлични перформанси на која било од игрите што ги хостираме на нашите сервери со високи спецификации од целиот свет бидејќи користиме SSD наместо HDD. SSD ни обезбедува конкурентна предност во однос на перформансите, брзината и доверливоста, нудејќи им на нашите клиенти мир на умот. Никогаш нема да има недостаток на капацитет за складирање во вашата игра.

Инстант поставување: Имаме спремни за реплицирање конфигурации за секоја игра што ја даваме, кои се претходно тестирани за да можете да започнете што е можно поскоро. Нашиот автоматски систем ќе го активира вашиот сервер за игри за неколку секунди штом ќе направите нарачка и ќе се потврди плаќањето. Ова значи дека ќе можете да пристапите до вашата игра за неколку минути откако ќе се постави, и ќе можете да играте на вашиот сервер во секое време.

 

Вие сте наш приоритет

Колку и да растеме, во поддршката секогаш сме мали и лични.

Игра vps Minecraft Java сервер

Support

Сакаме да останеме блиску до нашите клиенти и да ја дадеме најдобрата потребна поддршка. Не треба да е важно колку сте големи, поддршката е нашата главна цел за секој голем или мал клиент.

Хардвер од класа на претпријатија

Ние ги извршуваме нашите сервери само на врвот на хардверот на компанијата.
Ние користиме XEON процесори и ECC меморија, секој сервер е во RAID 10 конфигуриран за максимална брзина и доверливост. Правиме се за да го направиме вашиот KVM VPS стабилен и брз!

VPS напојуван од облак

KVM е најдобрата технологија за водење VPS сервери. Секој VPS со нас има посветена RAM и диск, ние никогаш не ги препродаваме нашите сервери како што прават многу провајдери. На овој начин можете да бидете сигурни дека ќе го извлечете максимумот од вашиот KVM VPS.

Подготвени да го стартувате вашиот VPS сервер?

Со неколку лесни кликања сте онлајн во облакот

Најчесто поставувани прашања

Да, со неколку кликања можете да го инсталирате и повторно да го инсталирате вашиот vps.

Да, само одете на клиентскиот портал и надградете го вашиот VPS до кој било пакет што го сакате.

Да, ако имате оперативен систем што сакате да го инсталирате, но го нема во нашата листа, тогаш само отворете тикет за поддршка со врската до ОС и ние ќе го додадеме ISO за да го инсталирате.

Можете да инсталирате Windows Server и повеќето дистрибуции на Linux. Centos/Almalinux/Debian/Ubuntu итн.

Не, не препродаваме. Секогаш ќе имате посветен рам и простор на дискот. 

Ние користиме процесори со најголема брзина на едно јадро, а згора на тоа и најбрза брзина на iop на дискот како Nvme.

mk_MKMacedonian