евонети

Виртуелни приватни сервери на Evonets (VPS)

Нашите виртуелни приватни сервери нудат контрола и флексибилност кога ви треба.
Enterprise SSD/KVM VPS од Холандија.

Изберете ја вашата Evonets VPS план

Нашите решенија за виртуелен приватен сервер (VPS) се изградени за да ги задоволат сите ваши барања и да се зголемуваат како што вашата компанија се шири. Не треба однапред да обезбедувате ресурси; едноставно додадете го она што ви треба кога ви треба. Ова значи дека плаќате само за она што го користите, што го олеснува буџетирањето.

Нашиот целосен опсег на евтини и врвни KVM VPS со SSD брзина и XEON процесори.

ЕУ-КВМ-1

5,99
стр/м
 • 2 vCPU
 • 2 GB RAM
 • 40 GB SSD
 • 1 Gbps
 • Сообраќај од 5 ТБ

ЕУ-КВМ-2

7,99
стр/м
 • 2 vCPU
 • 4 GB RAM
 • 40 GB SSD
 • 1 Gbps
 • Сообраќај од 5 ТБ

ЕУ-КВМ-3

17,99
стр/м
 • 4 vCPU
 • 8 GB RAM
 • 80 GB SSD
 • 1 Gbps
 • Сообраќај од 7,5 ТБ

ЕУ-КВМ-4

31,99
стр/м
 • 6 vCPU
 • 16 GB RAM
 • 140 GB SSD
 • 1 Gbps
 • Сообраќај од 7,5 ТБ

ЕУ-КВМ-5

59,99
стр/м
 • 8 vCPU
 • 32 GB RAM
 • 180 GB SSD
 • 1 Gbps
 • Сообраќај од 7,5 ТБ

Сите пакети доаѓаат со неограничен опсег на фер употреба и се без ДДВ.

Вклучено во сите VPS пакети

Карактеристики на Evonets VPS

Најдобрите функции за хостирање што ви се потребни на едно погодно место.

Најбрзи перформанси

Сите наши сервери се изградени и дизајнирани да обезбедат најдобри можни перформанси. За да ги исполниме вашите барања, нашите VPS сервери се опремени со хардвер од висока класа и користат само стабилни XEON серверски процесори, складирање на NVMe SSD и високо робусна инфраструктура.

Сообраќај од 10 ТБ

Сообраќајот на нашиот VPS сервер доаѓа со максимален пропусен опсег од 10 TB/s. Ова значи дека може да хостирате услуги или апликации кои бараат многу пропусен опсег без дополнителни трошоци. Ви го даваме најдоброто можно искуство во сурфањето

Windows и Linux

Не треба да се грижите за хардверските ограничувања (надградба на компоненти, технички проблеми итн.) Со нашите VPS решенија, имате целосна контрола врз вашиот сервер. Можете да изберете од различни оперативни системи Linux и Windows

Брза конфигурација

Повеќето од нашите VPS сервери се онлајн во рок од 60 секунди од нарачката, тоа зависи од инсталацијата на ОС.
Нашата инфраструктура гарантира дека вашите услуги се испорачуваат со минимална латентност и дека е обезбедена достапност на хардверот. Ова значи дека ќе добиете доследна и сигурна услуга.

Посветена средина

Добивате целосен пристап на администраторите до вашиот виртуелен сервер и може да ги искористите сите ваши хардверски ресурси за хостирање на веб-локации или деловни апликации. Можете да управувате со вашите онлајн проекти во серверско опкружување кое е скалабилно за вашите потреби со нашите VPS планови.

Безбедност и заштита

Ние нудиме бесплатна DDOS заштита која стандардно доаѓа со вашиот VPS. Приватноста, независноста и изолацијата се сите предности на VPS. Вашите датотеки и бази на податоци се заштитени од други корисници на услуги кога користите VPS

Evonets Водич за виртуелни приватни сервери

Виртуелните приватни сервери нудат многу предности во однос на традиционалниот веб-хостинг, вклучувајќи подобрена безбедност, перформанси и флексибилност. Виртуелен приватен сервер е Виртуелна машина (ВМ) која работи со своја копија од оперативен систем. Секој VPS може да работи со свои програми и услуги, и секој има свој root директориум и корисници. Ова ви овозможува да ги изолирате вашите веб-апликации од други корисници на истиот сервер, што може да ја подобри безбедноста и стабилноста. 

Виртуелни приватни сервери исто така нудат подобри перформанси од споделениот хостинг, бидејќи секој VPS има свои посветени ресурси. Дополнително, VPS се многу пофлексибилни од посветените сервери, бидејќи тие можат лесно да се намалат или намалат за да ги задоволат променливите барања. Како резултат на тоа, виртуелните приватни сервери се идеално решение за бизниси на кои им е потребна доверливост и флексибилност. 

 Личните веб-локации, веб-страниците на компаниите од мала до средна големина и пазарите за е-трговија имаат корист од VPS хостинг.

Придобивките од VPS

Флексибилна распределба на ресурси: VPS хостинг дава на вашата веб-страница посветени ресурси; количината на RAM, процесорот и просторот на дискот што ќе ги изберете се дадени на вашиот VPS. Ако вашата веб-страница претрпи скок во сообраќајот и бара повеќе ресурси отколку што баравте, можете да го надградите вашиот план.

Една од најзначајните карактеристики на VPS е слободата што ја обезбедува. Во VPS хостинг често се користи хипервизор, кој е софтвер кој поддржува споделување ресурси. Ако на вашиот сајт му требаат дополнителни ресурси за да прими голем број посетители, а друга веб-локација на посебен VPS не ги користи сите свои ресурси, вашиот сајт може да ги позајми дополнителните ресурси.

Приспособливост: VPS хостинг, како што претходно беше кажано, е рамнотежа помеѓу заеднички сервер без посветен ресурси и целосно посветен сервер со оптимални перформанси. Повеќето веб-страници работат добро на VPS хостинг, барајќи само мали подобрувања на перформансите додека се развиваат локацијата и сообраќајот.

VPS хостинг обезбедува приспособливост, дозволувајќи им на достапните ресурси да се зголемат во тандем со вашите потреби. Ова имплицира дека ако започнете со заеднички сервер, ќе треба да посветите време на конвертирање во VPS по потреба. Меѓутоа, ако започнете со VPS, може постепено да се префрлите на посветен сервер без да се скршите на нешто што нема да ви треба долго време.

Пристап до приспособување и конфигурирање на VPS: VPS хостингот исто така ви нуди root пристап до вашата околина за хостирање, овозможувајќи ви да ја менувате и ажурирате. Други аранжмани, како што е заедничка услуга за хостирање, не обезбедуваат root пристап. Ако сте исклучително технолошки или планирате да ангажирате веб-програмери во иднина, root пристапот ќе ви овозможи да го прилагодите вашиот VPS по ваш вкус.

VPS хостинг ви овозможува да ги имате сите приспособливи карактеристики на посветен сервер без висока цена.

Достапна опција: VPS хостирањето е значително поевтино од поседувањето посветен сервер за сопственици на веб-страници. Може сигурно да биде домаќин на вашата веб-страница или апликација, да издржи скокови во сообраќајот и да се размери за да ги задоволи вашите променливи барања. Одвојте време да ги измерите вашите алтернативи пред да се посветите на посветен сервер, кој може да чини приближно двапати.

VPS хостинг ви овозможува да влезете во играта без да платите голема сума пари

 

Треба нешто поголемо? Погледнете ги нашите посветени сервери подолу

Вие сте наш приоритет

Колку и да растеме, во поддршката секогаш сме мали и лични.

Игра vps Minecraft Java сервер

Support

Сакаме да останеме блиску до нашите клиенти и да ја дадеме најдобрата потребна поддршка. Не треба да е важно колку сте големи, поддршката е нашата главна цел за секој голем или мал клиент.

Хардвер од класа на претпријатија

Ние ги извршуваме нашите сервери само на врвот на хардверот на компанијата.
Ние користиме XEON процесори и ECC меморија, секој сервер е во RAID 10 конфигуриран за максимална брзина и доверливост. Правиме се за да го направиме вашиот KVM VPS стабилен и брз!

VPS напојуван од облак

KVM е најдобрата технологија за водење VPS сервери. Секој VPS со нас има посветена RAM и диск, ние никогаш не ги препродаваме нашите сервери како што прават многу провајдери. На овој начин можете да бидете сигурни дека ќе го извлечете максимумот од вашиот KVM VPS.

Подготвени да го стартувате вашиот VPS сервер?

Со неколку лесни кликања сте онлајн во облакот

Најчесто поставувани прашања

Да, со неколку кликања можете да го инсталирате и повторно да го инсталирате вашиот vps.

Да, само одете на клиентскиот портал и надградете го вашиот VPS до кој било пакет што го сакате.

Да, ако имате оперативен систем што сакате да го инсталирате, но го нема во нашата листа, тогаш само отворете тикет за поддршка со врската до ОС и ние ќе го додадеме ISO за да го инсталирате.

Можете да инсталирате Windows Server и повеќето дистрибуции на Linux. Centos/Almalinux/Debian/Ubuntu итн.

Да, но не со стандардните ip што ги користиме за нашите сервери. За кампањи за е-пошта користиме различна мрежа. ве молиме контактирајте не прво.

Да, во случај да погрешно сте кликнале или наидовте на некои проблеми, можете да отворите билет за поддршка за рефундирање.

Да, само отворете билет за поддршка. во иднина ќе можете да управувате со сопствен RNDS.

Не, не препродаваме. Секогаш ќе имате посветен рам и простор на дискот. 

mk_MKMacedonian